AX7DBF1-460.8000C
Mfr.Part #
AX7DBF1-460.8000C
Description
XTAL OSC XO 460.8000MHZ LVDS SMD
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Height Seated (Max) :
0.075 1.90mm
Surface Mount :
yes
Series :
ClearClock™ AX7
Rise Time-Max :
0.35ns
Package :
Strip
Height - Seated (Max) :
0.075 (1.90mm)
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Current - Supply (Max) :
70mA
Reach Compliance Code :
Compliant
8-SMD, No Lead
Supply Voltage :
2.5V
Current - Supply (Disable) (Max) :
65mA
Output Load :
100 Ohm
Voltage - Supply :
2.5V
Frequency Stability :
±25ppm
Frequency :
460.8MHz
Symmetry-Max :
55/45%
Abracon Corporation
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Frequency :
460.8MHz
Frequency Adjustment-Mechanical :
No
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
RoHS Compliant
Mounting Feature :
Additional Feature :
ENABLE/DISABLE FUNCTION; COMPLEMENTARY OUTPUT; TAPE
Packaging :
Strip
Fall Time-Max :
0.35ns
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.8mm