AX7DBF1-409.6000T
Mfr.Part #
AX7DBF1-409.6000T
Description
XTAL OSC XO 409.6000MHZ LVDS SMD
Voltage - Supply :
2.5V
Height :
1.8 mm
Current - Supply (Disable) (Max) :
65mA
Subcategory :
Oscillators
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Brand :
Absolute Pull Range (APR) :
Package :
Tape and Reel (TR)
Product Category :
Standard Clock Oscillators
Ratings :
Frequency Stability :
±25ppm
ClearClock™ AX7
Load Capacitance :
Width :
5 mm
Termination Style :
SMD/SMT
Output Format :
LVDS
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Height Seated (Max) :
0.075 1.90mm
Package / Case :
8-SMD, No Lead
RoHS :
Details
Frequency :
409.6MHz
Current - Supply (Max) :
70mA
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
Product Status :
Active
Length :
7 mm
LVDS
Factory Lead Time :
19 Weeks
Product Type :
Standard Oscillators
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Height - Seated (Max) :
0.075 (1.90mm)