AX7DBF1-371.4286C
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
AX7DBF1-371.4286C
Manufacturer
Abracon
Package / Case
8-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 371.4286MHZ LVDS SMD
Manufacturer :
Abracon
Product Category :
Oscillators
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Mounting Type :
Surface Mount
Series :
ClearClock™ AX7
Base Resonator :
Crystal
Reach Compliance Code :
Compliant
Rise Time-Max :
0.35ns
Packaging :
Strip
Ratings :
Symmetry-Max :
55/45%
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Output Load :
100 Ohm
Mounting Feature :
Surface Mount
Output :
LVDS
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Abracon Corporation
Frequency :
371.4286MHz
Current - Supply (Max) :
70mA
Frequency Adjustment-Mechanical :
No
Current - Supply (Disable) (Max) :
65mA
Package / Case :
8-SMD, No Lead
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Oscillator Type :
LVDS
Frequency Stability :
±25ppm
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.8mm
Package :
Strip
Function :
Enable/Disable
yes
Type :
XO (Standard)
Additional Feature :
ENABLE/DISABLE FUNCTION; COMPLEMENTARY OUTPUT; TAPE
Height - Seated (Max) :
0.075 (1.90mm)
Height Seated (Max) :
0.075 1.90mm
Voltage - Supply :
2.5V
Operating Frequency :
371.4286MHz
RoHS Status :
RoHS Compliant
Absolute Pull Range (APR) :
Supply Voltage :
2.5V