AX7DBF1-172.6423C
Mfr.Part #
AX7DBF1-172.6423C
Description
XTAL OSC XO 172.6423MHZ LVDS SMD
Oscillators
Ratings :
Symmetry-Max :
55/45%
Mounting Type :
Surface Mount
Oscillator Type :
LVDS
Frequency Adjustment-Mechanical :
No
Operating Frequency :
172.6423MHz
Absolute Pull Range (APR) :
Surface Mount :
yes
Height Seated (Max) :
0.075 1.90mm
Base Resonator :
Crystal
Rise Time-Max :
0.35ns
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Voltage - Supply :
2.5V
Frequency :
172.6423MHz
Additional Feature :
ENABLE/DISABLE FUNCTION; COMPLEMENTARY OUTPUT; TAPE
RoHS Status :
RoHS Compliant
Fall Time-Max :
0.35ns
Current - Supply (Max) :
70mA
Frequency Stability :
±25ppm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Packaging :
Strip
Reach Compliance Code :
Compliant
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Output Load :
100 Ohm
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.8mm
Abracon Corporation
Current - Supply (Disable) (Max) :
65mA
Height - Seated (Max) :
0.075 (1.90mm)
Mounting Feature :
Supply Voltage :
2.5V