AX7DBF1-148.5000
Mfr.Part #
AX7DBF1-148.5000
Description
XTAL OSC XO 148.5000MHZ LVDS SMD
Oscillators
Product Type :
Standard Oscillators
Operating Temperature :
-40°C~85°C
RoHS Status :
RoHS Compliant
Termination Style :
SMD/SMT
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Absolute Pull Range (APR) :
Factory Lead Time :
19 Weeks
Mounting Type :
Surface Mount
Height :
1.8 mm
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Product Status :
Active
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Frequency Stability :
±25ppm
Width :
5 mm
Output :
LVDS
Ratings :
Height - Seated (Max) :
0.075 (1.90mm)
Tradename :
ClearClock
Package :
Tape and Reel (TR)
Output Format :
LVDS
RoHS :
Details
Product Category :
Standard Clock Oscillators
Height Seated (Max) :
0.075 1.90mm
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
Length :
7 mm
Frequency :
148.5MHz
Subcategory :
Oscillators
Voltage - Supply :
2.5V
Current - Supply (Max) :
70mA
Crystal
Current Rating :
64 mA
Current - Supply (Disable) (Max) :
65mA