AX7DBF1-1024.0000T
Mfr.Part #
AX7DBF1-1024.0000T
Description
XTAL OSC XO 1.0240GHZ LVDS SMD
Oscillators
RoHS Status :
RoHS Compliant
RoHS :
Details
Brand :
Termination Style :
SMD/SMT
8-SMD, No Lead
Width :
5 mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Type :
XO (Standard)
Ratings :
Voltage - Supply :
2.5V
Load Capacitance :
Product Type :
Standard Oscillators
Package :
Tape and Reel (TR)
Height - Seated (Max) :
0.075 (1.90mm)
Frequency :
1.024GHz
Product Status :
Active
Length :
7 mm
Frequency Stability :
±25ppm
Subcategory :
Oscillators
Product Category :
Standard Clock Oscillators
Height :
1.8 mm
Output Format :
Height Seated (Max) :
0.075 1.90mm
Tradename :
ClearClock
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
Absolute Pull Range (APR) :
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Current - Supply (Max) :
70mA
Current - Supply (Disable) (Max) :
65mA
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
19 Weeks
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm