AX7DAF4-880.0000
Mfr.Part #
AX7DAF4-880.0000
Description
XTAL OSC XO 880.0000MHZ LVDS SMD
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Factory Lead Time :
19 Weeks
Current - Supply (Max) :
70mA
Height Seated (Max) :
0.075 1.90mm
Length :
7 mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Brand :
Product Category :
Standard Clock Oscillators
RoHS Status :
RoHS Compliant
Termination Style :
SMD/SMT
Current - Supply (Disable) (Max) :
65mA
Subcategory :
Product Status :
Active
Load Capacitance :
Output Format :
LVDS
RoHS :
Details
Package :
Tape and Reel (TR)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Output :
LVDS
Tradename :
ClearClock
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Width :
5 mm
Height - Seated (Max) :
0.075 (1.90mm)
Frequency :
880MHz
Frequency Stability :
±25ppm
Absolute Pull Range (APR) :
Ratings :
Product Type :
Standard Oscillators
Voltage - Supply :
3.3V
Height :
1.8 mm