AX7DAF4-491.5200T
Mfr.Part #
AX7DAF4-491.5200T
Description
XTAL OSC XO 491.5200MHZ LVDS SMD
8-SMD, No Lead
Brand :
Mounting Type :
Surface Mount
Length :
7 mm
Termination Style :
SMD/SMT
Ratings :
RoHS :
Details
Subcategory :
Frequency Stability :
±25ppm
Product Category :
Standard Clock Oscillators
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height - Seated (Max) :
0.075 (1.90mm)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Load Capacitance :
LVDS
Factory Lead Time :
19 Weeks
Absolute Pull Range (APR) :
Output Format :
Current - Supply (Disable) (Max) :
65mA
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
Frequency :
491.52MHz
Tradename :
ClearClock
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Height :
1.8 mm
Height Seated (Max) :
0.075 1.90mm
Package :
Tape and Reel (TR)
Product Status :
Active
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Product Type :
Standard Oscillators
Width :
5 mm
Voltage - Supply :
3.3V
Current - Supply (Max) :
70mA