AX7DAF4-155.5200C
Mfr.Part #
AX7DAF4-155.5200C
Description
XTAL OSC XO 155.5200MHZ LVDS SMD
Oscillators
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.8mm
Height Seated (Max) :
0.075 1.90mm
Current - Supply (Max) :
70mA
Absolute Pull Range (APR) :
Frequency :
155.52MHz
Supply Voltage :
3.3V
Package :
Strip
Current - Supply (Disable) (Max) :
65mA
Frequency Stability :
±25ppm
Type :
XO (Standard)
Rise Time-Max :
0.35ns
Symmetry-Max :
55/45%
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Packaging :
Strip
Voltage - Supply :
3.3V
Ratings :
Height - Seated (Max) :
0.075 (1.90mm)
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Fall Time-Max :
0.35ns
Surface Mount :
yes
Operating Frequency :
155.52MHz
Operating Temperature :
-40°C~85°C