AX7DAF3-933.1200C
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
AX7DAF3-933.1200C
Manufacturer
Abracon
Package / Case
8-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 933.1200MHZ LVDS SMD
Manufacturer :
Abracon
Product Category :
Oscillators
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mounting Type :
Surface Mount
Series :
ClearClock™ AX7
Ratings :
Output Load :
100 Ohm
Voltage - Supply :
3.3V
Surface Mount :
yes
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Output :
LVDS
Frequency Adjustment-Mechanical :
No
Package :
Strip
Absolute Pull Range (APR) :
Height Seated (Max) :
0.075 1.90mm
Height - Seated (Max) :
0.075 (1.90mm)
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Reach Compliance Code :
Compliant
Current - Supply (Max) :
70mA
Packaging :
Strip
Rise Time-Max :
0.35ns
Additional Feature :
ENABLE/DISABLE FUNCTION; COMPLEMENTARY OUTPUT; TAPE
Mounting Feature :
RoHS Status :
RoHS Compliant
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Oscillator Type :
LVDS
Type :
XO (Standard)
Base Resonator :
Crystal
Package / Case :
8-SMD, No Lead
Frequency :
933.12MHz
Fall Time-Max :
0.35ns
Current - Supply (Disable) (Max) :
65mA
Operating Frequency :
933.12MHz
Function :
Enable/Disable
Abracon Corporation
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.8mm
Symmetry-Max :
55/45%
Frequency Stability :
±25ppm
Supply Voltage :
3.3V