AX7DAF3-910.0000C
Mfr.Part #
AX7DAF3-910.0000C
Description
XTAL OSC XO 910.0000MHZ LVDS SMD
Voltage - Supply :
3.3V
Current - Supply (Disable) (Max) :
65mA
Packaging :
Strip
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.8mm
LVDS
Supply Voltage :
3.3V
Surface Mount :
yes
Oscillator Type :
LVDS
Abracon Corporation
Fall Time-Max :
0.35ns
Frequency Stability :
±25ppm
Current - Supply (Max) :
70mA
Symmetry-Max :
55/45%
Package :
Strip
Crystal
Reach Compliance Code :
Compliant
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Frequency :
910MHz
Height - Seated (Max) :
0.075 (1.90mm)
Mounting Feature :
Surface Mount
Frequency Adjustment-Mechanical :
No
Absolute Pull Range (APR) :
Mounting Type :
Rise Time-Max :
0.35ns
Additional Feature :
ENABLE/DISABLE FUNCTION; COMPLEMENTARY OUTPUT; TAPE
Operating Frequency :
910MHz
Height Seated (Max) :
0.075 1.90mm
Output Load :
100 Ohm