AX7DAF3-880.0000
Mfr.Part #
AX7DAF3-880.0000
Description
XTAL OSC XO 880.0000MHZ LVDS SMD
Current - Supply (Disable) (Max) :
65mA
Height - Seated (Max) :
0.075 (1.90mm)
Package :
Tape and Reel (TR)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Termination Style :
SMD/SMT
Height :
1.8 mm
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
Frequency :
880MHz
Product Category :
Standard Clock Oscillators
Voltage - Supply :
3.3V
Height Seated (Max) :
0.075 1.90mm
Load Capacitance :
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Current - Supply (Max) :
70mA
Product Status :
Active
Factory Lead Time :
19 Weeks
Tradename :
ClearClock
Subcategory :
ClearClock™ AX7
Length :
7 mm
RoHS :
Details
Mounting Type :
Surface Mount
Frequency Stability :
±25ppm
Width :
5 mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Output Format :
LVDS
Absolute Pull Range (APR) :
Brand :
Product Type :
Standard Oscillators
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm