AX7DAF3-640.0000
Mfr.Part #
AX7DAF3-640.0000
Description
XTAL OSC XO 640.0000MHZ LVDS SMD
Ratings :
RoHS :
Details
Length :
7 mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Package :
Tape and Reel (TR)
Product Type :
Standard Oscillators
Load Capacitance :
Current - Supply (Max) :
70mA
RoHS Status :
RoHS Compliant
Tradename :
ClearClock
Subcategory :
LVDS
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Termination Style :
SMD/SMT
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
Function :
Enable/Disable
Mounting Type :
Surface Mount
Current - Supply (Disable) (Max) :
65mA
Output Format :
LVDS
Height - Seated (Max) :
0.075 (1.90mm)
Frequency Stability :
±25ppm
Height :
1.8 mm
Product Category :
Standard Clock Oscillators
Width :
5 mm
Product Status :
Active
Height Seated (Max) :
0.075 1.90mm
Base Resonator :
Crystal
Factory Lead Time :
19 Weeks
Series :
ClearClock™ AX7
Brand :
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Voltage - Supply :
3.3V
Frequency :
640MHz