AX7DAF3-475.0000T
Mfr.Part #
AX7DAF3-475.0000T
Description
XTAL OSC XO 475.0000MHZ LVDS SMD
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Voltage - Supply :
3.3V
Product Category :
Standard Clock Oscillators
Frequency :
475MHz
Ratings :
Termination Style :
SMD/SMT
Brand :
RoHS :
Details
Height - Seated (Max) :
0.075 (1.90mm)
Tradename :
ClearClock
Current - Supply (Disable) (Max) :
65mA
Package :
Tape and Reel (TR)
Product Type :
Standard Oscillators
Current - Supply (Max) :
70mA
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Output Format :
LVDS
Product Status :
Active
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Series :
ClearClock™ AX7
Height :
1.8 mm
Output :
LVDS
Factory Lead Time :
19 Weeks
Mounting Type :
Surface Mount
Width :
5 mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Subcategory :
Frequency Stability :
±25ppm
Load Capacitance :
Height Seated (Max) :
0.075 1.90mm
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
Length :
7 mm