AX7DAF3-250.0000
Mfr.Part #
AX7DAF3-250.0000
Description
XTAL OSC XO 250.0000MHZ LVDS SMD
Oscillators
Output Format :
LVDS
Product Type :
Standard Oscillators
Current - Supply (Max) :
70mA
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Length :
7 mm
RoHS :
Details
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Type :
XO (Standard)
Load Capacitance :
Frequency Stability :
±25ppm
Brand :
1 (Unlimited)
Height :
1.8 mm
Tradename :
ClearClock
Voltage - Supply :
3.3V
Subcategory :
Oscillators
Height Seated (Max) :
0.075 1.90mm
Absolute Pull Range (APR) :
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
Current - Supply (Disable) (Max) :
65mA
Mounting Type :
Surface Mount
Product Status :
Active
Height - Seated (Max) :
0.075 (1.90mm)
Termination Style :
SMD/SMT
Width :
5 mm
Package :
Tape and Reel (TR)
Product Category :
Standard Clock Oscillators
Factory Lead Time :
19 Weeks
Frequency :
250MHz