AX7DAF3-148.5000
Mfr.Part #
AX7DAF3-148.5000
Description
XTAL OSC XO 148.5000MHZ LVDS SMD
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Voltage - Supply :
3.3V
Operating Frequency :
148.5MHz
Height Seated (Max) :
0.075 1.90mm
LVDS
Rise Time-Max :
0.35ns
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.8mm
Ratings :
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Symmetry-Max :
55/45%
Package :
Strip
Height - Seated (Max) :
0.075 (1.90mm)
Current - Supply (Max) :
70mA
Fall Time-Max :
0.35ns
Supply Voltage :
3.3V
Frequency Stability :
±25ppm
Current - Supply (Disable) (Max) :
65mA
Absolute Pull Range (APR) :
Frequency :
148.5MHz