AX7DAF2-945.0000T
Mfr.Part #
AX7DAF2-945.0000T
Description
XTAL OSC XO 945.0000MHZ LVDS SMD
Frequency Stability :
±25ppm
Mounting Type :
Surface Mount
Product Category :
Standard Clock Oscillators
Height :
1.8 mm
Package :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
Current - Supply (Max) :
70mA
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Subcategory :
Oscillators
Absolute Pull Range (APR) :
Width :
5 mm
Ratings :
Output Format :
LVDS
Length :
7 mm
Brand :
Tradename :
ClearClock
Product Status :
Active
Voltage - Supply :
3.3V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Height Seated (Max) :
0.075 1.90mm
Termination Style :
SMD/SMT
Height - Seated (Max) :
0.075 (1.90mm)
Factory Lead Time :
19 Weeks
Load Capacitance :
RoHS :
Details
Product Type :
Standard Oscillators
Frequency :
945MHz
Current - Supply (Disable) (Max) :
65mA