AX7DAF2-933.1200C
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
AX7DAF2-933.1200C
Manufacturer
Abracon
Package / Case
8-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 933.1200MHZ LVDS SMD
Manufacturer :
Abracon
Product Category :
Oscillators
Additional Feature :
ENABLE/DISABLE FUNCTION; COMPLEMENTARY OUTPUT; TAPE
Fall Time-Max :
0.35ns
Output :
LVDS
Symmetry-Max :
55/45%
Reach Compliance Code :
Compliant
Frequency :
933.12MHz
Supply Voltage :
3.3V
Package :
Strip
Oscillator Type :
LVDS
Mounting Type :
Surface Mount
RoHS Status :
RoHS Compliant
Series :
ClearClock™ AX7
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Function :
Enable/Disable
Frequency Adjustment-Mechanical :
No
Voltage - Supply :
3.3V
Current - Supply (Disable) (Max) :
65mA
Frequency Stability :
±25ppm
Height Seated (Max) :
0.075 1.90mm
Base Resonator :
Crystal
Current - Supply (Max) :
70mA
Operating Frequency :
933.12MHz
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.8mm
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Rise Time-Max :
0.35ns
Surface Mount :
yes
Height - Seated (Max) :
0.075 (1.90mm)
Abracon Corporation
Packaging :
Strip
Ratings :
Output Load :
100 Ohm
Type :
XO (Standard)
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Mounting Feature :
Operating Temperature :
-40°C~85°C