AX7DAF2-640.0000C
Mfr.Part #
AX7DAF2-640.0000C
Description
XTAL OSC XO 640.0000MHZ LVDS SMD
Oscillators
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Output Load :
100 Ohm
Rise Time-Max :
0.35ns
Height Seated (Max) :
0.075 1.90mm
Current - Supply (Disable) (Max) :
65mA
Oscillator Type :
LVDS
Mounting Feature :
Surface Mount :
yes
8-SMD, No Lead
Reach Compliance Code :
Compliant
Abracon Corporation
Series :
ClearClock™ AX7
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.8mm
Frequency :
640MHz
Packaging :
Strip
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Symmetry-Max :
55/45%
Supply Voltage :
3.3V
Absolute Pull Range (APR) :
Frequency Stability :
±25ppm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Additional Feature :
ENABLE/DISABLE FUNCTION; COMPLEMENTARY OUTPUT; TAPE
Package :
Strip
Height - Seated (Max) :
0.075 (1.90mm)
Operating Frequency :
640MHz
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Mounting Type :
Frequency Adjustment-Mechanical :
No
Fall Time-Max :
0.35ns
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Current - Supply (Max) :
70mA
Voltage - Supply :
3.3V