AX7DAF2-620.0000
Mfr.Part #
AX7DAF2-620.0000
Description
XTAL OSC XO 620.0000MHZ LVDS SMD
Oscillators
Output Format :
LVDS
Frequency Stability :
±25ppm
Width :
5 mm
Height Seated (Max) :
0.075 1.90mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Type :
XO (Standard)
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Mounting Type :
Surface Mount
Brand :
Absolute Pull Range (APR) :
Ratings :
Package :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Product Category :
Standard Clock Oscillators
Series :
ClearClock™ AX7
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
Load Capacitance :
Subcategory :
Oscillators
Frequency :
620MHz
RoHS :
Details
Length :
7 mm
Factory Lead Time :
19 Weeks
Output :
LVDS
Tradename :
ClearClock
Termination Style :
SMD/SMT
Product Type :
Standard Oscillators
Current - Supply (Max) :
70mA
Current - Supply (Disable) (Max) :
65mA
Height :
1.8 mm
Height - Seated (Max) :
0.075 (1.90mm)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Product Status :
Active
Voltage - Supply :
3.3V
Operating Temperature :
-40°C~85°C