AX7DAF2-575.0000T
Mfr.Part #
AX7DAF2-575.0000T
Description
XTAL OSC XO 575.0000MHZ LVDS SMD
Oscillators
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
Output Format :
Height Seated (Max) :
0.075 1.90mm
Series :
ClearClock™ AX7
RoHS Status :
RoHS Compliant
Height :
1.8 mm
Voltage - Supply :
3.3V
Package :
Tape and Reel (TR)
Product Category :
Standard Clock Oscillators
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height - Seated (Max) :
0.075 (1.90mm)
Frequency :
575MHz
Brand :
Frequency Stability :
±25ppm
RoHS :
Details
Termination Style :
SMD/SMT
Width :
5 mm
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Current - Supply (Disable) (Max) :
65mA
Product Status :
Active
Length :
7 mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Current - Supply (Max) :
70mA