AX7DAF2-515.0000C
Mfr.Part #
AX7DAF2-515.0000C
Description
XTAL OSC XO 515.0000MHZ LVDS SMD
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Mounting Feature :
Surface Mount
Symmetry-Max :
55/45%
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Absolute Pull Range (APR) :
Frequency Adjustment-Mechanical :
No
Operating Frequency :
515MHz
Package :
Strip
Frequency Stability :
±25ppm
Height - Seated (Max) :
0.075 (1.90mm)
Height Seated (Max) :
0.075 1.90mm
Surface Mount :
yes
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.8mm
Frequency :
515MHz
Packaging :
Strip
Current - Supply (Max) :
70mA
Crystal
Output Load :
100 Ohm
Current - Supply (Disable) (Max) :
65mA
Additional Feature :
ENABLE/DISABLE FUNCTION; COMPLEMENTARY OUTPUT; TAPE
Enable/Disable
Fall Time-Max :
0.35ns
Rise Time-Max :
0.35ns
Abracon Corporation
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Reach Compliance Code :
Compliant
Supply Voltage :
3.3V
Oscillator Type :
Voltage - Supply :
3.3V