AX7DAF2-466.5600
Mfr.Part #
AX7DAF2-466.5600
Description
XTAL OSC XO 466.5600MHZ LVDS SMD
Oscillators
Supply Voltage :
3.3V
Height Seated (Max) :
0.075 1.90mm
Abracon Corporation
Packaging :
Strip
Voltage - Supply :
3.3V
Package :
Strip
Height - Seated (Max) :
0.075 (1.90mm)
Rise Time-Max :
0.35ns
Reach Compliance Code :
Compliant
Symmetry-Max :
55/45%
Oscillator Type :
Frequency Stability :
±25ppm
Absolute Pull Range (APR) :
Fall Time-Max :
0.35ns
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Ratings :
Additional Feature :
ENABLE/DISABLE FUNCTION; COMPLEMENTARY OUTPUT; TAPE
Current - Supply (Max) :
70mA
Mounting Feature :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Frequency :
466.56MHz
Surface Mount :
yes
Output Load :
100 Ohm
Type :
XO (Standard)
Frequency Adjustment-Mechanical :
No
Current - Supply (Disable) (Max) :
65mA
Mounting Type :
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.8mm
Operating Frequency :
466.56MHz