AX7DAF2-153.6000C
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
AX7DAF2-153.6000C
Manufacturer
Abracon
Package / Case
8-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 153.6000MHZ LVDS SMD
Stock
50
In Stock :
50
Manufacturer :
Abracon
Product Category :
Oscillators
Packaging :
Strip
Product Depth (mm) :
5(mm)
Ratings :
Height Seated (Max) :
0.075 1.90mm
Operating Supply Voltage (Max) :
3.63(V)
Product Length (mm) :
7(mm)
Function :
Enable/Disable
Mounting Type :
Surface Mount
Voltage - Supply :
3.3V
Frequency :
153.6MHz
Product Height (mm) :
1.8(mm)
Output :
LVDS
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Screening Level :
Industrial
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Operating Supply Voltage (Typ) :
3.3
Absolute Pull Range (APR) :
Rad Hardened :
No
Height - Seated (Max) :
0.075 (1.90mm)
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Series :
ClearClock™ AX7
Programmable :
No
Operating Supply Voltage (Min) :
2.97(V)
RoHS Status :
RoHS Compliant
Symmetry Max :
55(%)
Current - Supply (Disable) (Max) :
65mA
Base Resonator :
Crystal
Operating Temp Range :
-40C to 85C
Package / Case :
8-SMD, No Lead
Current - Supply (Max) :
70mA
Frequency Stability :
±25ppm