AX7DAF1-906.0000T
Mfr.Part #
AX7DAF1-906.0000T
Description
XTAL OSC XO 906.0000MHZ LVDS SMD
Stock
250
In Stock :
250
Product Category :
Standard Clock Oscillators
Tradename :
ClearClock
Ratings :
Operating Supply Voltage (Typ) :
3.3
Package :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Supply :
3.3V
Brand :
RoHS Status :
RoHS Compliant
Product Height (mm) :
1.8(mm)
Width :
5 mm
RoHS :
Details
Absolute Pull Range (APR) :
Operating Supply Voltage (Max) :
3.63(V)
Operating Temp Range :
-40C to 85C
Product Depth (mm) :
5(mm)
Type :
XO (Standard)
Output Format :
LVDS
Height - Seated (Max) :
0.075 (1.90mm)
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Current - Supply (Disable) (Max) :
65mA
Product Length (mm) :
7(mm)
Product Type :
Standard Oscillators
Termination Style :
SMD/SMT
Rad Hardened :
No
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
Series :
ClearClock™ AX7
Frequency Stability :
±25ppm
Screening Level :
Industrial
Length :
7 mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height Seated (Max) :
0.075 1.90mm
Factory Lead Time :
19 Weeks
Load Capacitance :
Height :
1.8 mm
Current - Supply (Max) :
70mA
Frequency :
906MHz
Operating Temperature :
-40°C~85°C