AX7DAF1-819.2000C
Mfr.Part #
AX7DAF1-819.2000C
Description
XTAL OSC XO 819.2000MHZ LVDS SMD
Stock
40
In Stock :
40
Package :
Strip
Operating Supply Voltage (Min) :
2.97(V)
Mounting Type :
Surface Mount
Product Length (mm) :
7(mm)
Operating Temp Range :
-40C to 85C
Schedule B :
8542390000, 8542390000/8542390000/8542390000/8542390000/8542390000
Current - Supply (Disable) (Max) :
65mA
Screening Level :
Industrial
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Absolute Pull Range (APR) :
Base Resonator :
Crystal
Product Depth (mm) :
5(mm)
Series :
ClearClock™ AX7
Output Level :
LVDS
Height - Seated (Max) :
0.075 (1.90mm)
LVDS
Operating Supply Voltage (Max) :
3.63(V)
Height Seated (Max) :
0.075 1.90mm
8-SMD, No Lead
Product Height (mm) :
1.8(mm)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Symmetry Max :
55(%)
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Current - Supply (Max) :
70mA
Operating Supply Voltage (Typ) :
3.3
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Frequency :
819.2MHz
Ratings :
Rad Hardened :
No
Packaging :
Strip
Programmable :
No
Voltage - Supply :
3.3V
Frequency Stability :
±25ppm