AX7DAF1-807.7038
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
AX7DAF1-807.7038
Manufacturer
Abracon
Package / Case
8-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 807.7038MHZ LVDS SMD
Manufacturer :
Abracon
Product Category :
Oscillators
Symmetry Max :
55(%)
Output Level :
LVDS
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Absolute Pull Range (APR) :
Product Depth (mm) :
5(mm)
Ratings :
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
Length :
7 mm
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Type :
XO (Standard)
Height - Seated (Max) :
0.075 (1.90mm)
Factory Lead Time :
19 Weeks
Operating Supply Voltage (Max) :
3.63(V)
Termination Style :
SMD/SMT
Output Format :
LVDS
Product Status :
Active
Frequency Stability :
±25ppm
Current - Supply (Max) :
70mA
Product Length (mm) :
7(mm)
Tradename :
ClearClock
Product Height (mm) :
1.8(mm)
Package :
Tape and Reel (TR)
Operating Temp Range :
-40C to 85C
Current - Supply (Disable) (Max) :
65mA
Height :
1.8 mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Load Capacitance :
Operating Supply Voltage (Typ) :
3.3
RoHS :
Details
Brand :
Operating Supply Voltage (Min) :
2.97(V)
Function :
Enable/Disable
Package / Case :
8-SMD, No Lead
Output :
Product Type :
Standard Oscillators
Height Seated (Max) :
0.075 1.90mm
Base Resonator :
Crystal
Width :
5 mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Product Category :
Standard Clock Oscillators
Frequency :
807.7038MHz
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Rad Hardened :
No
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Supply :
3.3V