AX7DAF1-720.0000
Mfr.Part #
AX7DAF1-720.0000
Description
XTAL OSC XO 720.0000MHZ LVDS SMD
Oscillators
Output Format :
LVDS
Screening Level :
Industrial
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Operating Temp Range :
-40C to 85C
Height :
1.8 mm
Product Depth (mm) :
Absolute Pull Range (APR) :
Operating Supply Voltage (Max) :
3.63(V)
Current - Supply (Max) :
70mA
Height - Seated (Max) :
0.075 (1.90mm)
Output Level :
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Symmetry Max :
55(%)
Programmable :
No
Frequency :
720MHz
Active
Operating Supply Voltage (Typ) :
3.3
Ratings :
Height Seated (Max) :
0.075 1.90mm
Width :
5 mm
Base Resonator :
Crystal
Load Capacitance :
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
Product Height (mm) :
1.8(mm)
Product Type :
Standard Oscillators
Voltage - Supply :
3.3V
Package :
Tape and Reel (TR)
Rad Hardened :
No
SMD/SMT
Operating Supply Voltage (Min) :
2.97(V)
Product Length (mm) :
7(mm)
Length :
7 mm
Frequency Stability :
±25ppm
Current - Supply (Disable) (Max) :
65mA