AX7DAF1-662.0000
Mfr.Part #
AX7DAF1-662.0000
Description
XTAL OSC XO 662.0000MHZ LVDS SMD
Oscillators
Rad Hardened :
No
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Product Length (mm) :
Tape and Reel (TR)
Operating Supply Voltage (Max) :
3.63(V)
Height - Seated (Max) :
0.075 (1.90mm)
Voltage - Supply :
3.3V
19 Weeks
Load Capacitance :
Current - Supply (Disable) (Max) :
65mA
Frequency Stability :
±25ppm
Height :
1.8 mm
Current - Supply (Max) :
70mA
Product Depth (mm) :
5(mm)
Operating Supply Voltage (Typ) :
3.3
Standard Clock Oscillators
Programmable :
No
Oscillators
Operating Temp Range :
-40C to 85C
Length :
7 mm
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Frequency :
662MHz
Symmetry Max :
55(%)
Width :
5 mm
Operating Supply Voltage (Min) :
2.97(V)
Termination Style :
SMD/SMT
Product Height (mm) :
8-SMD, No Lead
Product Type :
Standard Oscillators
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Height Seated (Max) :
0.075 1.90mm