AX7DAF1-644.1628T
Mfr.Part #
AX7DAF1-644.1628T
Description
XTAL OSC XO 644.1628MHZ LVDS SMD
Stock
250
In Stock :
250
Surface Mount
Output Format :
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Tape and Reel (TR)
Programmable :
No
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Function :
Enable/Disable
Output Level :
Frequency :
644.1628MHz
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Current - Supply (Disable) (Max) :
65mA
Current - Supply (Max) :
70mA
Height Seated (Max) :
0.075 1.90mm
Operating Supply Voltage (Max) :
3.63(V)
Standard Clock Oscillators
Product Type :
Standard Oscillators
Operating Supply Voltage (Typ) :
3.3
Width :
5 mm
Product Height (mm) :
1.8(mm)
Frequency Stability :
±25ppm
Symmetry Max :
55(%)
Rad Hardened :
No
Product Status :
Active
Product Length (mm) :
SMD/SMT
Screening Level :
Industrial
RoHS Status :
RoHS Compliant
Operating Temp Range :
-40C to 85C
Load Capacitance :
Product Depth (mm) :
5(mm)
Voltage - Supply :
3.3V
Operating Supply Voltage (Min) :
2.97(V)
Length :
7 mm
Height :
1.8 mm
Height - Seated (Max) :
0.075 (1.90mm)