AX7DAF1-644.1628
Mfr.Part #
AX7DAF1-644.1628
Description
XTAL OSC XO 644.1628MHZ LVDS SMD
Frequency :
644.1628MHz
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Product Status :
Active
Product Category :
Standard Clock Oscillators
Package :
Tape and Reel (TR)
Product Height (mm) :
1.8(mm)
Operating Supply Voltage (Typ) :
3.3
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Height :
1.8 mm
Voltage - Supply :
3.3V
Current - Supply (Max) :
70mA
Frequency Stability :
±25ppm
Subcategory :
Oscillators
Operating Supply Voltage (Min) :
2.97(V)
Current - Supply (Disable) (Max) :
65mA
Rad Hardened :
No
Width :
5 mm
Length :
7 mm
Brand :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Product Length (mm) :
7(mm)
Operating Supply Voltage (Max) :
3.63(V)
Programmable :
No
Factory Lead Time :
19 Weeks
Tradename :
ClearClock
Ratings :
Symmetry Max :
55(%)
Screening Level :
Industrial
Output Level :
LVDS
Termination Style :
SMD/SMT
Load Capacitance :
Output Format :
Absolute Pull Range (APR) :
Height - Seated (Max) :
0.075 (1.90mm)
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
RoHS :
Details
Product Type :
Standard Oscillators
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
Product Depth (mm) :
5(mm)
Operating Temp Range :
-40C to 85C
Height Seated (Max) :
0.075 1.90mm