AX7DAF1-627.3296
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
AX7DAF1-627.3296
Manufacturer
Abracon
Package / Case
8-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 627.3296MHZ LVDS SMD
Manufacturer :
Abracon
Product Category :
Oscillators
Screening Level :
Industrial
Voltage - Supply :
3.3V
Operating Supply Voltage (Typ) :
3.3
Function :
Enable/Disable
Type :
XO (Standard)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Product Type :
Standard Oscillators
Package / Case :
8-SMD, No Lead
Series :
ClearClock™ AX7
Output Format :
LVDS
Output Level :
LVDS
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Height Seated (Max) :
0.075 1.90mm
Product Status :
Active
Current - Supply (Disable) (Max) :
65mA
Ratings :
Current - Supply (Max) :
70mA
Output :
Rad Hardened :
No
Programmable :
No
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Termination Style :
SMD/SMT
Package :
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
RoHS Compliant
Frequency :
627.3296MHz
Subcategory :
Oscillators
Product Category :
Standard Clock Oscillators
Factory Lead Time :
19 Weeks
Absolute Pull Range (APR) :
Base Resonator :
Crystal
Tradename :
ClearClock
Frequency Stability :
±25ppm
Load Capacitance :
Operating Supply Voltage (Min) :
2.97(V)
Height - Seated (Max) :
0.075 (1.90mm)
Length :
7 mm
Operating Supply Voltage (Max) :
3.63(V)
Operating Temp Range :
-40C to 85C
Width :
5 mm
Product Depth (mm) :
5(mm)
Height :
1.8 mm
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Mounting Type :
Surface Mount
Symmetry Max :
55(%)
RoHS :
Details
Operating Temperature :
-40°C~85°C