AX7DAF1-622.0800
Mfr.Part #
AX7DAF1-622.0800
Description
XTAL OSC XO 622.0800MHZ LVDS SMD
Height - Seated (Max) :
0.075 (1.90mm)
Additional Feature :
ENABLE/DISABLE FUNCTION; COMPLEMENTARY OUTPUT; BULK
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Packaging :
Bulk
Frequency Stability :
±25ppm
Surface Mount :
yes
Oscillator Type :
LVDS
Operating Frequency :
622.08MHz
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Fall Time-Max :
0.35ns
Voltage - Supply :
3.3V
Base Resonator :
Crystal
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.8mm
Enable/Disable
Reach Compliance Code :
Compliant
Mounting Type :
Surface Mount
Mounting Feature :
Output Load :
100 Ohm
Package :
Bulk
Supply Voltage :
3.3V
Current - Supply (Disable) (Max) :
65mA
Ratings :
Current - Supply (Max) :
70mA
Frequency Adjustment-Mechanical :
No
Type :
XO (Standard)
Product Type :
Standard Oscillators
19 Weeks
Rise Time-Max :
0.35ns
Symmetry-Max :
55/45%
Height Seated (Max) :
0.075 1.90mm
Frequency :
622.08MHz