AX7DAF1-153.6000
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
AX7DAF1-153.6000
Manufacturer
Abracon
Package / Case
8-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 153.6000MHZ LVDS SMD
Manufacturer :
Abracon
Product Category :
Oscillators
Operating Supply Voltage (Max) :
3.63(V)
Ratings :
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Product Category :
Standard Clock Oscillators
Series :
ClearClock™ AX7
RoHS Status :
RoHS Compliant
Operating Supply Voltage (Min) :
2.97(V)
Voltage - Supply :
3.3V
Tradename :
ClearClock
RoHS :
Details
Absolute Pull Range (APR) :
Package / Case :
8-SMD, No Lead
Screening Level :
Industrial
Factory Lead Time :
19 Weeks
Height Seated (Max) :
0.075 1.90mm
Brand :
Current - Supply (Disable) (Max) :
65mA
Product Height (mm) :
1.8(mm)
Product Status :
Active
Frequency Stability :
±25ppm
Product Length (mm) :
7(mm)
Output :
LVDS
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
Subcategory :
Oscillators
Schedule B :
Symmetry Max :
55(%)
Product Type :
Standard Oscillators
Output Level :
LVDS
Product Depth (mm) :
5(mm)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Package :
Tape and Reel (TR)
Height - Seated (Max) :
0.075 (1.90mm)
Termination Style :
SMD/SMT
Height :
1.8 mm
Base Resonator :
Crystal
Operating Supply Voltage (Typ) :
3.3
Width :
5 mm
Current Rating :
64 mA
Output Format :
Function :
Enable/Disable
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Frequency :
153.6MHz
Mounting Type :
Surface Mount
Length :
7 mm
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Current - Supply (Max) :
70mA