AX5PBF4-700.0000C
Mfr.Part #
AX5PBF4-700.0000C
Description
OSC XO 700MHZ 2.5V LVPECL
Physical Dimension :
5.0mm x 3.2mm x 1.4mm
Operating Frequency :
700MHz
Packaging :
Strip
Voltage - Supply :
2.5V
Current - Supply (Max) :
110mA
Oscillator Type :
LVPECL
Additional Feature :
ENABLE/DISABLE FUNCTION; COMPLEMENTARY OUTPUT; TAPE
Height Seated (Max) :
0.059 1.50mm
Mounting Feature :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Surface Mount
Frequency Adjustment-Mechanical :
No
Current - Supply (Disable) (Max) :
100mA
Abracon Corporation
Package :
Strip
Frequency :
700MHz
Height - Seated (Max) :
0.059 (1.50mm)
Reach Compliance Code :
Compliant
Output Load :
50 OHM
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Absolute Pull Range (APR) :
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Supply Voltage :
2.5V
Symmetry-Max :
55/45%
Frequency Stability :
±20ppm