AX5PBF4-311.0400C
Mfr.Part #
AX5PBF4-311.0400C
Description
OSC XO 311.04MHZ 2.5V LVPECL
Frequency :
311.04MHz
Height - Seated (Max) :
0.059 (1.50mm)
Operating Frequency :
311.04MHz
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Height Seated (Max) :
0.059 1.50mm
Current - Supply (Max) :
110mA
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Physical Dimension :
5.0mm x 3.2mm x 1.4mm
Voltage - Supply :
2.5V
Current - Supply (Disable) (Max) :
100mA
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Absolute Pull Range (APR) :
Symmetry-Max :
55/45%
Supply Voltage :
2.5V
Frequency Stability :
±20ppm