AX5PBF4-187.5000T
Mfr.Part #
AX5PBF4-187.5000T
Description
OSC XO 187.5MHZ 2.5V LVPECL
Oscillators
Abracon Corporation
Additional Feature :
ENABLE/DISABLE FUNCTION; COMPLEMENTARY OUTPUT; TR, 7 INCH
Output Load :
50 OHM
Package :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Supply :
2.5V
Physical Dimension :
5.0mm x 3.2mm x 1.4mm
Current - Supply (Disable) (Max) :
100mA
Surface Mount
Frequency Adjustment-Mechanical :
No
Reach Compliance Code :
Compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Operating Frequency :
187.5MHz
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Frequency :
187.5MHz
Supply Voltage :
2.5V
Height Seated (Max) :
0.059 1.50mm
Height - Seated (Max) :
0.059 (1.50mm)
Oscillator Type :
LVPECL
Symmetry-Max :
55/45%
Mounting Feature :
Current - Supply (Max) :
110mA
Frequency Stability :
±20ppm