AX5PBF3-156.2500C
Mfr.Part #
AX5PBF3-156.2500C
Description
OSC XO 156.25MHZ 2.5V LVPECL
Voltage - Supply :
2.5V
Physical Dimension :
5.0mm x 3.2mm x 1.4mm
Current - Supply (Max) :
110mA
Height Seated (Max) :
0.059 1.50mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Strip
Function :
Enable/Disable
Operating Frequency :
156.25MHz
0.4ns
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Ratings :
8-SMD, No Lead
Absolute Pull Range (APR) :
Symmetry-Max :
55/45%
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Frequency :
156.25MHz
Supply Voltage :
2.5V
Type :
XO (Standard)
Output :
LVPECL
Frequency Stability :
±20ppm
Height - Seated (Max) :
0.059 (1.50mm)
Series :
ClearClock™ AX5
Mounting Type :
Surface Mount
Current - Supply (Disable) (Max) :
100mA