AX5PBF2-75.0000C
Mfr.Part #
AX5PBF2-75.0000C
Description
OSC XO 75MHZ 2.5V LVPECL
Output :
LVPECL
Operating Frequency :
75MHz
Frequency Adjustment-Mechanical :
No
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
0.4ns
RoHS Status :
RoHS Compliant
Height - Seated (Max) :
0.059 (1.50mm)
Package :
Strip
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Symmetry-Max :
55/45%
Current - Supply (Max) :
110mA
Frequency Stability :
±20ppm
Mounting Type :
Height Seated (Max) :
0.059 1.50mm
Supply Voltage :
2.5V
Surface Mount :
yes
Mounting Feature :
Oscillator Type :
LVPECL
Packaging :
Strip
Additional Feature :
ENABLE/DISABLE FUNCTION; COMPLEMENTARY OUTPUT; TAPE
Function :
Enable/Disable
Abracon Corporation
Absolute Pull Range (APR) :
Ratings :
Physical Dimension :
5.0mm x 3.2mm x 1.4mm
Output Load :
50 OHM
Frequency :
75MHz
Fall Time-Max :
0.4ns
Reach Compliance Code :
Compliant
Voltage - Supply :
2.5V
Type :
XO (Standard)
Current - Supply (Disable) (Max) :
100mA