AX5PBF2-614.4000T
Mfr.Part #
AX5PBF2-614.4000T
Description
OSC XO 614.4MHZ 2.5V LVPECL
Oscillators
Reach Compliance Code :
Compliant
Supply Voltage :
2.5V
Physical Dimension :
5.0mm x 3.2mm x 1.4mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Package :
Tape and Reel (TR)
Output Load :
50 OHM
Frequency Adjustment-Mechanical :
No
Additional Feature :
ENABLE/DISABLE FUNCTION; COMPLEMENTARY OUTPUT; TR, 7 INCH
Symmetry-Max :
55/45%
Current - Supply (Max) :
110mA
Current - Supply (Disable) (Max) :
100mA
Height - Seated (Max) :
0.059 (1.50mm)
Operating Temperature :
-40°C~85°C
LVPECL
Abracon Corporation
Height Seated (Max) :
0.059 1.50mm
Frequency :
614.4MHz
Frequency Stability :
±20ppm
Type :
XO (Standard)
Oscillator Type :
Product Status :
Active
Mounting Feature :
Operating Frequency :
614.4MHz
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Voltage - Supply :
2.5V