AX5PBF2-537.6000T
Mfr.Part #
AX5PBF2-537.6000T
Description
OSC XO 537.6MHZ 2.5V LVPECL
Height - Seated (Max) :
0.059 (1.50mm)
Fall Time-Max :
0.4ns
Reach Compliance Code :
Compliant
Operating Frequency :
537.6MHz
Frequency Adjustment-Mechanical :
No
Current - Supply (Max) :
110mA
Frequency Stability :
±20ppm
Physical Dimension :
5.0mm x 3.2mm x 1.4mm
Voltage - Supply :
2.5V
Ratings :
Mounting Feature :
Crystal
Additional Feature :
ENABLE/DISABLE FUNCTION; COMPLEMENTARY OUTPUT; TR, 7 INCH
Supply Voltage :
2.5V
Absolute Pull Range (APR) :
Height Seated (Max) :
0.059 1.50mm
Oscillator Type :
Product Status :
Active
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Symmetry-Max :
55/45%
Package :
Tape and Reel (TR)
Output Load :
50 OHM
Abracon Corporation
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Current - Supply (Disable) (Max) :
100mA
Frequency :
537.6MHz