AX5PBF2-537.6000
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
AX5PBF2-537.6000
Manufacturer
Abracon
Package / Case
8-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
OSC XO 537.6MHZ 2.5V LVPECL
Manufacturer :
Abracon
Product Category :
Oscillators
Output :
LVPECL
Absolute Pull Range (APR) :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Frequency Stability :
±20ppm
Surface Mount :
yes
RoHS Status :
RoHS Compliant
Height Seated (Max) :
0.059 1.50mm
Ratings :
Base Resonator :
Crystal
Frequency :
537.6MHz
Operating Frequency :
537.6MHz
Package :
Bulk
Current - Supply (Max) :
110mA
Product Status :
Active
Symmetry-Max :
55/45%
Series :
ClearClock™ AX5
Fall Time-Max :
0.4ns
Type :
XO (Standard)
Mounting Type :
Surface Mount
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Voltage - Supply :
2.5V
Physical Dimension :
5.0mm x 3.2mm x 1.4mm
Package / Case :
8-SMD, No Lead
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Function :
Enable/Disable
Height - Seated (Max) :
0.059 (1.50mm)
Packaging :
Bulk
Rise Time-Max :
0.4ns
Supply Voltage :
2.5V
Current - Supply (Disable) (Max) :
100mA