AX5PBF2-466.5600T
Mfr.Part #
AX5PBF2-466.5600T
Description
OSC XO 466.56MHZ 2.5V LVPECL
Oscillators
Frequency Adjustment-Mechanical :
No
Mounting Feature :
Height Seated (Max) :
0.059 1.50mm
Symmetry-Max :
55/45%
Abracon Corporation
Current - Supply (Disable) (Max) :
100mA
Current - Supply (Max) :
110mA
Oscillator Type :
LVPECL
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Physical Dimension :
5.0mm x 3.2mm x 1.4mm
Supply Voltage :
2.5V
Height - Seated (Max) :
0.059 (1.50mm)
Absolute Pull Range (APR) :
Voltage - Supply :
2.5V
Frequency :
466.56MHz
Additional Feature :
ENABLE/DISABLE FUNCTION; COMPLEMENTARY OUTPUT; TR, 7 INCH
Frequency Stability :
±20ppm
Mounting Type :
Reach Compliance Code :
Compliant
Ratings :
Operating Frequency :
466.56MHz
Product Status :
Active
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Package :
Tape and Reel (TR)
Output Load :
50 OHM