AX5PBF1-983.0400C
Mfr.Part #
AX5PBF1-983.0400C
Description
OSC XO 983.04MHZ 2.5V LVPECL
Operating Frequency :
983.04MHz
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Symmetry-Max :
55/45%
Voltage - Supply :
2.5V
Frequency Stability :
±20ppm
Current - Supply (Disable) (Max) :
100mA
Frequency :
983.04MHz
Physical Dimension :
5.0mm x 3.2mm x 1.4mm
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Current - Supply (Max) :
110mA
Packaging :
Strip
Absolute Pull Range (APR) :
Package :
Strip
Supply Voltage :
2.5V
Height - Seated (Max) :
0.059 (1.50mm)
Height Seated (Max) :
0.059 1.50mm