AX5PBF1-910.0000T
Mfr.Part #
AX5PBF1-910.0000T
Description
OSC XO 910MHZ 2.5V LVPECL
Oscillators
Additional Feature :
ENABLE/DISABLE FUNCTION; COMPLEMENTARY OUTPUT; TR, 7 INCH
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Height - Seated (Max) :
0.059 (1.50mm)
Frequency Adjustment-Mechanical :
No
Physical Dimension :
5.0mm x 3.2mm x 1.4mm
Reach Compliance Code :
Compliant
Abracon Corporation
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Product Status :
Active
Operating Frequency :
910MHz
Frequency Stability :
±20ppm
Package :
Tape and Reel (TR)
Output :
LVPECL
Oscillator Type :
LVPECL
Voltage - Supply :
2.5V
Supply Voltage :
2.5V
Height Seated (Max) :
0.059 1.50mm
Current - Supply (Disable) (Max) :
100mA
Mounting Feature :
Symmetry-Max :
55/45%
Frequency :
910MHz
Current - Supply (Max) :
110mA
Output Load :
50 OHM