AX5PBF1-77.7600T
Mfr.Part #
AX5PBF1-77.7600T
Description
OSC XO 77.76MHZ 2.5V LVPECL
Supply Voltage :
2.5V
Product Status :
Active
Current - Supply (Disable) (Max) :
100mA
Operating Frequency :
77.76MHz
Frequency Stability :
±20ppm
Absolute Pull Range (APR) :
Abracon Corporation
Symmetry-Max :
55/45%
Height - Seated (Max) :
0.059 (1.50mm)
Fall Time-Max :
0.4ns
Mounting Feature :
Surface Mount
Voltage - Supply :
2.5V
Package :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Physical Dimension :
5.0mm x 3.2mm x 1.4mm
Additional Feature :
ENABLE/DISABLE FUNCTION; COMPLEMENTARY OUTPUT; TR, 7 INCH
XO (Standard)
Output Load :
50 OHM
Current - Supply (Max) :
110mA
Frequency Adjustment-Mechanical :
No
Height Seated (Max) :
0.059 1.50mm
Reach Compliance Code :
Compliant
Frequency :
77.76MHz
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm