AX5PBF1-666.0000C
Mfr.Part #
AX5PBF1-666.0000C
Description
OSC XO 666MHZ 2.5V LVPECL
Current - Supply (Disable) (Max) :
100mA
Voltage - Supply :
2.5V
Symmetry-Max :
55/45%
Height Seated (Max) :
0.059 1.50mm
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Current - Supply (Max) :
110mA
Frequency Stability :
±20ppm
Supply Voltage :
2.5V
Physical Dimension :
5.0mm x 3.2mm x 1.4mm
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Height - Seated (Max) :
0.059 (1.50mm)
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Frequency :
666MHz
Operating Frequency :
666MHz