AX5PBF1-312.5000T
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
AX5PBF1-312.5000T
Manufacturer
Abracon
Package / Case
8-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
OSC XO 312.5MHZ 2.5V LVPECL
Manufacturer :
Abracon
Product Category :
Oscillators
Base Resonator :
Crystal
Voltage - Supply :
2.5V
Mounting Type :
Surface Mount
Height Seated (Max) :
0.059 1.50mm
Function :
Enable/Disable
Current - Supply (Disable) (Max) :
100mA
Current - Supply (Max) :
110mA
Physical Dimension :
5.0mm x 3.2mm x 1.4mm
Fall Time-Max :
0.4ns
Mounting Feature :
Surface Mount
Operating Frequency :
312.5MHz
Package / Case :
8-SMD, No Lead
Abracon Corporation
Absolute Pull Range (APR) :
Product Status :
Active
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Reach Compliance Code :
Compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height - Seated (Max) :
0.059 (1.50mm)
Frequency :
312.5MHz
Series :
ClearClock™ AX5
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
yes
Frequency Stability :
±20ppm
Frequency Adjustment-Mechanical :
No
Output Load :
50 OHM
Type :
XO (Standard)
Oscillator Type :
LVPECL
Symmetry-Max :
55/45%
Package :
Tape and Reel (TR)
Rise Time-Max :
0.4ns
RoHS Status :
RoHS Compliant
Ratings :
Output :
LVPECL
Additional Feature :
ENABLE/DISABLE FUNCTION; COMPLEMENTARY OUTPUT; TR, 7 INCH
Supply Voltage :
2.5V