AX5PAF4-1244.1600C
Mfr.Part #
AX5PAF4-1244.1600C
Description
OSC XO 1.24416GHZ 3.3V LVPECL
Current - Supply (Disable) (Max) :
100mA
Height Seated (Max) :
0.059 1.50mm
Current - Supply (Max) :
110mA
Height - Seated (Max) :
0.059 (1.50mm)
Voltage - Supply :
3.3V
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Symmetry-Max :
55/45%
Package :
Strip
Ratings :
Physical Dimension :
5.0mm x 3.2mm x 1.4mm
Packaging :
Strip
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Frequency :
1.24416GHz
Frequency Stability :
±20ppm
Operating Frequency :
1244.16MHz
Supply Voltage :
3.3V
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm