AX5PAF2-311.0400C
Mfr.Part #
AX5PAF2-311.0400C
Description
OSC XO 311.04MHZ 3.3V LVPECL
Symmetry-Max :
55/45%
Oscillator Type :
LVPECL
Abracon Corporation
Height - Seated (Max) :
0.059 (1.50mm)
Frequency :
311.04MHz
Current - Supply (Max) :
110mA
Physical Dimension :
5.0mm x 3.2mm x 1.4mm
Enable/Disable
Output :
LVPECL
Base Resonator :
Crystal
Reach Compliance Code :
Compliant
Current - Supply (Disable) (Max) :
100mA
Frequency Stability :
±20ppm
Additional Feature :
ENABLE/DISABLE FUNCTION; COMPLEMENTARY OUTPUT; TAPE
Operating Frequency :
311.04MHz
Voltage - Supply :
3.3V
Output Load :
50 OHM
Height Seated (Max) :
0.059 1.50mm
Series :
ClearClock™ AX5
Mounting Type :
Surface Mount
Mounting Feature :
Ratings :
Frequency Adjustment-Mechanical :
No
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Supply Voltage :
3.3V
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm